Interesuje Cię teatr, szukasz zajęć, które pozwolą Ci poznać nowych ludzi, chcesz nauczyć się czegoś o Sobie?

Integracyjny TeatRazem ogłasza nabór do zespołu. Szukamy osób, które chciałby się aktywnie włączyć od października 2012 do lipca 2013 w pracę nad spektaklem, rozwinąć swoje umiejętności aktorskie oraz zdobyć doświadczanie w pracy z osobami z niepełnosprawnością intelektualną.

Mile widziana znajomość języka angielskiego, gdyż część grupy stanowią wolontariusze z programu EVS.

Zajęcia odbywają się we wtorki od 16.30 do 18.30 w Gdańskim Archipelagu Kultury.

 

TEATRAZEM

Reżyseria: Jarek Rebeliński

Muzyka: Jarek Marciszewski, Tomek Antonowicz oraz Remont Pomp
Teatr Powstał w 2005 roku na bazie współpracy Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym (Koło w Gdańsku) z Integracyjnym Klubem Artystycznym "Winda". Od początku istnienia Teatr tworzą wolontariusze i podopieczni Programu "Starszy Brat - Starsza Siostra", realizowanego przy PSOUU. Od trzech lat TeatRazem działa w strukturach Teatru Gdańskiego Archipelagu Kultury.
Integralna częścią grupy teatralnej jest zespół muzyczny Remont Pomp, pod dowództwem Jarka Marciszewskiego i Tomka Antonowicza. Każdego roku obie grupy podsumowują swoją działalność wspólnym występem w ramach festiwalu Lato Ludzi w Teatrze Leśnym w Gdańsku Wrzeszczu. Wystawione tam dotychczas spektakle to kolejno: Labirynt, Upadek Ikara, Ucieczka do... , Samotność oraz My. TeatRazem oraz Remont Pomp występował na Międzynarodowym Festiwalu Teatrów Ulicznych FETA, Międzynarodowym Biennale ?Terapia i Teatr? w Łodzi oraz Międzynarodowych Spotkaniach Artystycznych w Elblągu.

Teatr jest gospodarzem Festiwalu Akcept, na którym prezentował spektakle: "Zapraszamy na show", "Przedstawienie czas zacząć" oraz "Wieża Babel".

Kontakt:

Jarek Rebeliński 693 721 003; This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it

 

 

"Karły z Planety Gnu" na scenie Teatru GAK w wykonaniu studentów GWSH

13 czerwca 2012 na scenie Teatru GAK odbył się spektakl studentów pedagogiki Gdańskiej Wyższej Szkoły Humanistycznej. Studenci zaprezentowali sztukę U. Ecco "Karły z planty Gnu". Ich poczynaniom pilnie przypatrywali się widzowie - uczniowie pierwszych klas Szkoły Podstawowej nr 16. Spektakl zostały przyjęty bardzo dobrze, a dzieci miały za zadanie na zajęciach lekcyjnych namalować swoje wrażenia z pobytu w teatrze. Z pośród 34 prac, które zostały do nas dostarczone postanowiliśmy wyróżnić trzy, które prezentujemy niżej. Wybór był niezwykle trudny, gdyż wszystkie prace były ciekawe i bardzo starannie wykonane, za co chcielibyśmy serdecznie uczniom podziękować. Mam nadzieję, że wkrótce znowu się spotkamy.

 

1. Praca Norberta

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2. Praca Kamila Polarczyka

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3. Praca Agaty Błanek