Teatrzyk dziecięcy "Stokrotka" oraz Teatr młodzieżowy "Alternatywa" działający w strukturach Teatru Gdańskiego Archipelagu Kultury skupia dzieci w wieku 5 - 12 lat i 13 -17 lat.

Spotkania z grupami odbywają się raz w tygodniu w piątki w godz. 16.00 -17.30 z dziećmi i 17.30- 19.00 z młodzieżą.

Każdy kto chciałby  przeżyć wielka przygodę małego teatru to możesz jeszcze do nas dołączyć !!!!

Zajęcia  mają na celu wzbogacać osobowość uczestników, pobudzać ich wyobraźnię, koncentrację, poprzez technikę warsztatu teatralnego.

Zajęcia prowadzi  Ewa Krawczyk Instruktor kulturalno - oświatowy, która od 10 lat  z wielka pasją współpracuje  z dziećmi i młodzieżą organizując spektakle w Gdańskiem Archipelagu Kultury.

Działalność teatru prezentowana jest na scenach Gdańskiego Archipelagu Kultury w szkołach, na festynach okolicznościowych, oraz imprezach kulturalnych organizowanych w Trójmieście i za granicą.

Od 2005 roku współpracuje z Teatrem 62 Bremen z Niemczech i na Ich zaproszenie uczestniczyła w festiwalach teatralnych w 2005  oraz w 2007 roku z dziećmi i młodzieżą Teatru "Gama" GAK wystawiając dwa spektakle pt. "Czerwony Kapturek" i "Tomcio Paluszek.

Wielokrotnie gościła Theater 62 Bremen w Gdańsku umożliwiając im występy teatralne w szkołach i przedszkolach.

W marcu 2011r. z grupą młodzieżową teatru "Alternatywa" GAK brała udział w  warsztatach  p.t. "Die Bremen Stadtmusikanten" z okazji 35 Lecia współpracy Gdańska i Bremen, organizowane prze Theater 62 Bremen w  Niemczech.