TeatRazem zaprasza do współpracy
Written by Jarek Rebelinski   
Sunday, 01 July 2012 08:55

 

Interesuje Cię teatr, szukasz zajęć, które pozwolą Ci poznać nowych ludzi, chcesz nauczyć się czegoś o Sobie?

Integracyjny TeatRazem ogłasza nabór do zespołu. Szukamy osób, które chciałby się aktywnie włączyć od października 2012 do lipca 2013 w pracę nad spektaklem, rozwinąć swoje umiejętności aktorskie oraz zdobyć doświadczanie w pracy z osobami z niepełnosprawnością intelektualną.

Mile widziana znajomość języka angielskiego, gdyż część grupy stanowią wolontariusze z programu EVS.

Zajęcia odbywają się we wtorki od 16.30 do 18.30 w Gdańskim Archipelagu Kultury.

 

TEATRAZEM

Reżyseria: Jarek Rebeliński

Muzyka: Jarek Marciszewski, Tomek Antonowicz oraz Remont Pomp
Teatr Powstał w 2005 roku na bazie współpracy Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym (Koło w Gdańsku) z Integracyjnym Klubem Artystycznym "Winda". Od początku istnienia Teatr tworzą wolontariusze i podopieczni Programu "Starszy Brat - Starsza Siostra", realizowanego przy PSOUU. Od trzech lat TeatRazem działa w strukturach Teatru Gdańskiego Archipelagu Kultury.
Integralna częścią grupy teatralnej jest zespół muzyczny Remont Pomp, pod dowództwem Jarka Marciszewskiego i Tomka Antonowicza. Każdego roku obie grupy podsumowują swoją działalność wspólnym występem w ramach festiwalu Lato Ludzi w Teatrze Leśnym w Gdańsku Wrzeszczu. Wystawione tam dotychczas spektakle to kolejno: Labirynt, Upadek Ikara, Ucieczka do... , Samotność oraz My. TeatRazem oraz Remont Pomp występował na Międzynarodowym Festiwalu Teatrów Ulicznych FETA, Międzynarodowym Biennale ?Terapia i Teatr? w Łodzi oraz Międzynarodowych Spotkaniach Artystycznych w Elblągu.

Teatr jest gospodarzem Festiwalu Akcept, na którym prezentował spektakle: "Zapraszamy na show", "Przedstawienie czas zacząć" oraz "Wieża Babel".

Kontakt:

Jarek Rebeliński 693 721 003; This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it

 

 

"Karły z Planety Gnu" na scenie Teatru GAK w wykonaniu studentów GWSH

13 czerwca 2012 na scenie Teatru GAK odbył się spektakl studentów pedagogiki Gdańskiej Wyższej Szkoły Humanistycznej. Studenci zaprezentowali sztukę U. Ecco "Karły z planty Gnu". Ich poczynaniom pilnie przypatrywali się widzowie - uczniowie pierwszych klas Szkoły Podstawowej nr 16. Spektakl zostały przyjęty bardzo dobrze, a dzieci miały za zadanie na zajęciach lekcyjnych namalować swoje wrażenia z pobytu w teatrze. Z pośród 34 prac, które zostały do nas dostarczone postanowiliśmy wyróżnić trzy, które prezentujemy niżej. Wybór był niezwykle trudny, gdyż wszystkie prace były ciekawe i bardzo starannie wykonane, za co chcielibyśmy serdecznie uczniom podziękować. Mam nadzieję, że wkrótce znowu się spotkamy.

 

1. Praca Norberta

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2. Praca Kamila Polarczyka

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3. Praca Agaty Błanek

 

Last Updated on Tuesday, 23 October 2012 08:26
 
Aktualności
Written by Jarek Rebelinski   
Monday, 04 June 2012 18:22

 

 

 

 

Teatr GAK zaprasza 18 czerwca o godzinie 10.30 na spektakl w konwencji Teatru Forum STOPresji przygotowany przez Teatr Pedagogów.

Przygotowane przez nas przedstawienie dotyka zagadnień, które młodzi ludzie znają ze swojego codziennego życia. Poszukiwania akceptacji, umiejętności odmawiania, chęci przynależenia do grupy, umiejętności stawiania granic, poszukiwania balansu między pozostaniem wiernym sobie a konformizmem. Nasza główna bohaterka, Lena, jest dobrą uczennicą, pchaną przez ambitną matkę na ścieżkę kariery lekarskiej. Sama Lena czuje się nieco osamotniona, zwłaszcza odkąd jej przyjaciółka Ula znalazła się w szpitalu. Dlatego pozwala się zmanipulować Klaudii, z którą kiedyś się przyjaźniła. Chcąc odzyskać względy starej przyjaciółki, oddaje jej kolejne przysługi i stopniowo pogrąża się w coraz trudniejszym położeniu.

Scenariusz przedstawienia został przygotowany w ten sposób, by możliwe było jego "zforumowanie". Teatr Forum to technika dramy stworzona w latach 70. ubiegłego wieku przez brazylijskiego reżysera teatralnego Augusto Boala. W Teatrze Forum prezentowane przedstawienie dotyka problemów bliskich widzom, które mogą oni odnieść do siebie i zidentyfikować jako własne. Przedstawienie ma otwarte zakończenie i kończy się w momencie, w którym główny bohater znajduje się w trudnym położeniu i nie wie, co ma zrobić dalej. Zadaniem uczestników Forum jest udzielenie mu pomocy i zmiana zakończenia na bardziej pozytywne. Celem nie jest znalezienie idealnego rozwiązania, ale sam proces poszukiwania i wypróbowywania różnych zachowań. Widzowie nie tylko mogą zaproponować własne rozwiązanie danej sytuacji, ale także wypróbować je na scenie w konfrontacji z aktorami (więcej o Teatrze Forum w zakładce Teatr Pedagogów).

"W bezpiecznej, fikcyjnej sytuacji uczniowie sprawdzają, co czeka ich w życiu, jakie napotkają trudności, jakie mogą być konsekwencje ich decyzji i działania. Uczą się sposobów zrozumienia, rozpoznania siebie i innych. Zdobywają także strategie i narzędzia walki o swoje prawa, wolność i szczęście. Mają szansę zbadać i przeżyć najtrudniejsze momenty, sprowokować najtrudniejsze chwile, stawić czoła nieprzyjemnym sytuacjom i zorientować się, do czego są zdolni." (Dziedzic A., Drama i wychowanie, Warszawa 2000)


Spektakl został przygotowany we współpracy z Fundacją Edukacyjną ODiTK (www.fundacjaedukacyjna.oditk.pl)


"STOPpresji" Teatr Pedagogów

Reżyseria: Jarek Rebeliński

Scenariusz: Ewelina Wilk i zespół

Występują:

Halszka Gaczoł, Anna Górska, Anna Krasnopolska ? Kordowska, Marzena Michalik, Janina Rafalska, Jarek Rebeliński, Weronika Rudnik, Katarzyna Swystun, Joanna Szalecka ? Dudek.

Bilety na spektakle Teatru Forum w cenie 5 zł (za spektakl) skierowane są do szkół (grupy zorganizowane) dla pozostałych osób bilet jest w cenie 10 zł.

Ilość miejsc ograniczona.

Przedstawienie odbędzie się 18 czerwca o godzinie 10.30 w Gdańskim Archipelagu Kultury ul Dworcowa 9; 80-026 Gdańsk

Kontakt i rezerwacje: Jarek Rebeliński; This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it ; This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it ; 058 306 66 76; 693 721 003

 

 

XXVIII edycja Wojewódzkiego Turnieju Teatralnego "Niebieskich Tarcz" oraz XLVIII Wojewódzkiego Konkursu Teatrów Szkolnych o Nagrodę "Bursztynowej Maski"

19 - 21 czerwca 2012r

 

Teatr GAK oraz organizatorzy Młodzieżowy Dom Kultury w Sopocie i Stowarzyszenie Inicjatyw Twórczych Przystań - zapraszają na scenę teatralną Dworku Artura w dniach 19 - 21 czerwca 2012r. w godzinach od 10.00 do 16.00 na XXVIII edycję Wojewódzkiego Turnieju Teatralnego "Niebieskich Tarcz" oraz XLVIII Wojewódzkiego Konkursu Teatrów Szkolnych o Nagrodę "Bursztynowej Maski".

Wojewódzki Turniej Teatralny "Niebieskich Tarcz" oraz Wojewódzki Konkurs o Nagrodę "Bursztynowej Maski" to imprezy artystyczno-edukacyjne trwale obecne w corocznym kalendarium środowiska związanego z animacją życia teatralnego w naszym regionie.

 

 

 

ZA NAMI FESTIWAL AKCEPT 2012

Zapraszamy do odwiedzenia naszej strony www.festiwal-akcept.pl, gdzie znajdziecie mnóstwo zdjęć oraz relacji video z przebiegu imprezy :)

Last Updated on Sunday, 01 July 2012 08:36
 
III Festiwal Akcept
Written by Jarek Rebelinski   
Tuesday, 01 May 2012 13:44

III Festiwal Akcept

24-26 maja 2012


Rusza kolejna edycja Festiwalu Akcept. W tym roku będziemy spotykać się po raz III. Tak jak w ubiegłych latach pragniemy by scena Teatru GAK była miejscem integracji różnych środowisk twórczych. Obok doświadczonych teatrów będą prezentować się teatry integracyjne i młodzieżowe.

Dwie poprzednie edycje udowodnił, że sztuka jest na wyciągnięcie ręki i każdy może być jej twórcą i uczestnikiem. Udało się stworzyć możliwości kontaktu z drugim człowiekiem bez podziału i barier, którego główną ideą jest wymiana doświadczeń oraz współuczestnictwo w szeroko pojętej kulturze.

Tegoroczny Festiwal Akcept organizowany jest wspólnie z Fundacją Rozwoju Integracji Społecznej Akces.

Festiwal Akcept jest objęty patronatem Prezydenta Miasta Gdańska Pawła Adamowicza.

 

Last Updated on Wednesday, 13 June 2012 13:39
 

WITAMY NA STRONIE TEATRU GAK

 
«StartPrev12NextEnd»

Page 2 of 2